Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Korki w Wołczkowie - możliwe objazdy


Korki w Wołczkowie - możliwe objazdy

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie oraz budową ścieżki rowerowej, w tym rejonie w godzinach drogowego szczytu tworzą się bardzo duże korki. Urząd Gminy Dobra poinformował, że podczas porannego szczytu ruch na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Słoneczna w Wołczkowie będzie sterowany ręcznie. Podobnie ma być po południu, w przypadku występowania znacznych zatorów na drogach prowadzących do Wołczkowa.


Do 16 grudnia na odcinku ul. Lipowej w Wołczkowie, między cmentarzem a remizą OSP, wprowadzony jest ruch wahadłowy. Powoduje to powstawanie korków w godzinach drogowego szczytu.

"Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i w miarę możliwości o korzystanie z innych dróg. Przedstawiliśmy schemat możliwości tymczasowego ominięcia głównego skrzyżowania w Wołczkowie przez samochody osobowe na trasie Dobra - Bezrzecze. Po 16 grudnia ruch wahadłowy będzie wprowadzany okresowo poza godzinami szczytu komunikacyjnego. O terminach zmian będziemy informować na bieżąco" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

Dodatkowo Urząd Gminy Dobra poinformował, że podczas porannego szczytu tj. w godzinach od 7:00 do ok. 9:00 ruch na skrzyżowaniu ulic Lipowa i Słoneczna w Wołczkowie będzie sterowany ręcznie. Również podczas popołudniowego szczytu, w przypadku występowania znacznych zatorów na drogach prowadzących do Wołczkowa, wykonawca inwestycji zobowiązany został do ręcznego sterowania ruchem. Rozwiązanie powinno nieco zmniejszyć korki, które tworzą się w tym rejonie gminy Dobra.

Dzisiaj odbyło się też sprawdzenie nowej organizacji ruchu na ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Przedstawiciele gminy oraz Starostwa Powiatowego w Policach wskazali konieczność drobnych poprawek organizacji ruchu. W związku z powyższym od 3 grudnia możliwy będzie przejazd ulicą Szkolną już na całym odcinku. Pozwoli to m.in. na ominięcie przez ulicę Zieloną w Redlicy newralgicznego skrzyżowania w Wołczkowie.

"W okresie szczytu drogowego należy mieć na uwadze występowanie utrudnień w ruchu w Wołczkowie. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz cierpliwość, a jednocześnie przepraszamy za występujące utrudnienia. Prosimy także mieszkańców o, w miarę możliwości, planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania" - wyjaśnia Tomasz Kakowski.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościMożliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

środa 27 listopada 2019 - 13:18:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej