Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Protest w sprawie ul. Górnej w Bezrzeczu


Protest w sprawie ul. Górnej w Bezrzeczu

14 grudnia mieszkańcy Bezrzecza będą protestować w sprawie braku remontu drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość. "W związku z katastrofalnym stanem ulic Górnej i Koralowej zmuszeni jesteśmy wyjść na ulicę i pokazać swoje niezadowolenie" - piszą mieszkańcy.


W listopadzie przedstawiciele mieszkańców Bezrzecza wybrali się na sesję Rady Powiatu Polickiego, gdzie złożyli wniosek mieszkańców w sprawie remontu drogi powiatowej nr 3916Z, w skład której wchodzi ulica Koralowa i ulica Górna.

"W związku z katastrofalnym stanem ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu, gm. Dobra (Szczecińska) znajdujących się w ciągu drogi powiatowej 3916Z, MY-MIESZKAŃCY zmuszeni jesteśmy wyjść na ulicę i pokazać swoje niezadowolenie. Chcemy by władze Powiatu Police potraktowali nas poważnie, chcemy nowej i bezpiecznej drogi do domów, szkół i pracy" - pisze inicjatorka protestu Katarzyna Ciurzyńska.

Projekt przebudowy ulic Górnej i Koralowej jest gotowy - powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie. Wójt Gminy Dobra zadeklarowała też w 2018 roku, że gmina wesprze finansowo powiat przy realizacji tej inwestycji, podobnie jak to zrobiła przy przebudowie ul. Granicznej w Dobrej i Długiej w Mierzynie. Jednak Starostwo Powiatowe w Policach nie ma obecnie w budżecie środków finansowych na gruntowną modernizację obu ulic - wstępnie przewidziana jest ona w 2023 roku, co oburzyło mieszkańców Bezrzecza.

Protest w sprawie braku remontu drogi powiatowej odbędzie się 14 grudnia w godz. 12-13.

"Nikomu nie chcemy robić na złość, przecież sami jesteśmy mieszkańcami tej miejscowości. Zapraszamy też wszystkich użytkowników tej drogi do udziału w proteście, nie tylko mieszkańców Bezrzecza. Nie będziemy palić opon, ani blokować drogi chcemy pokazać jedynie, że mamy dosyć mydlenia oczu i chcemy poważnego traktowania" - wyjaśnia Katarzyna Ciurzyńska.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 03 grudnia 2019 - 19:45:36 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej