Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Odbiór ul. Szkolnej dwa miesiące przed terminem


Odbiór ul. Szkolnej dwa miesiące przed terminem

Prawie 2 miesiące przed planowanym terminem rozpoczął się odbiór budowy ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Zakres wykonanych prac umożliwił puszczenie ruchu samochodowego przebudowywaną drogą, co dało kierowcom możliwość objazdu zakorkowanego Wołczkowa przez Redlicę i Bezrzecze.


Od 3 grudnia, za zgodą wykonawcy inwestycji Przedsiębiorstwa Budowlanego BIS Sp. z o.o., możliwy jest przejazd na całym odcinku modernizowanej ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Przypominamy jednocześnie, że ulica cały czas jest placem budowy, w związku z powyższym kierowcy i inni użytkownicy drogi powinni zachować szczególną ostrożność na nowym odcinku drogi.

"Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie pionowe i poziome. Zarządca drogi składa również podziękowania wykonawcy prac za szybką realizację inwestycji" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

W związku z umożliwieniem przejazdu ulicą Szkolną w Bezrzeczu, ruch w rejonie skrzyżowania ul. Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie będzie na bieżąco monitorowany przez wykonawcę inwestycji oraz pracowników urzędu gminy. W przypadku występowania znacznych zatorów na drogach doprowadzających do Wołczkowa, wykonawca zobowiązany został do ręcznego sterowania ruchem w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Dodatkowo od środy, 4 grudnia, w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi budowy ścieżki rowerowej od Wołczkowa do Dobrej, czasowej likwidacji ulegnie przystanek "Dobra Lawendowa nż" (dla kierunku Dobra Osiedla). Przystanek "Dobra MZAZ nż" (dla kierunku Dobra Osiedle) zostanie przeniesiony w nową, docelową lokalizację tj. do wybudowanej zatoki autobusowej w rejonie posesji Szczecińska 1Wa. Czasy przejazdu pomiędzy przystankami nie ulegną zmianie.

"W miarę możliwości prosimy mieszkańców o planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania w Wołczkowie i budowy ścieżki rowerowej. Za utrudnienia bardzo przepraszamy" - wyjaśnia Tomasz Kakowski.

Modernizacja ulicy Szkolnej zakładała kompleksową budowę nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem wybudowano chodnik, oświetlenie uliczne oraz zatokę postojową w okolicy szkoły na kolejne miejsca parkingowe. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstały perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną została wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożenie nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, w nawierzchni jezdni wykonano elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni. W ramach inwestycji przebudowano także zjazdy, skrzyżowania, umocniono skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, wykonano pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Całkowity koszt inwestycji to 8.846.097 zł. Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Szkolnej z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3.130.594 zł.

Inwestycja miała być planowo zrealizowana do 31 stycznia 2020 r.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościObjazd Wołczkowa przez Redlicę i Bezrzecze (kliknij i powiększ):

Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu - zobacz film:


Modernizacja ul. Szkolnej w Bezrzeczu:

środa 04 grudnia 2019 - 09:13:20 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej