Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Grupa mieszkańców chce odwołać Wójt Gminy Dobra


Grupa mieszkańców chce odwołać Wójt Gminy Dobra

Czy będzie referendum w gminie Dobra? Grupa mieszkańców chce odwołać wójt i założyła w tym celu komitet referendalny. Teraz zaczną zbierać podpisy, które następnie złożą do szczecińskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Na zebranie wymaganej liczby podpisów mają dwa miesiące.


Grupa mieszkańców chce odwołania Wójt Gminy Dobra. Inicjatorzy podają 14 powodów dlaczego podjęli taką decyzję. Są to m.in. zły stan dróg, złe kształtowanie ładu przestrzennego w gminie, zakup lamp solarnych i hybrydowych. Jednym z zarzutów jest również nieumiejętny sposób zarządzania budżetem gminy.

Pełnomocnikiem komitetu referendalnego jest Jacek Zienkiewicz.

Teraz inicjatorzy akcji mają 60 dni na zebranie wymaganej liczby podpisów - 10% uprawnionych do głosowania w gminie Dobra, czyli ok. 1700 podpisów (liczba osób uprawnionych do głosowania podczas ostatnich wyborów wyniosła 17.039). Lista z podpisami musi trafić do szczecińskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Jeśli uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, to w ciągu 50 kolejnych dni zostanie ogłoszone referendum.

W niedzielę, 15 grudnia referendum w sprawie odwołania wójta odbyło się w gminie Kobylanka. Z powodu zbyt niskiej frekwencji wynik głosowania nie był ważny.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościsobota 21 grudnia 2019 - 06:58:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej