Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Ruch wahadłowy w Wołczkowie


Ruch wahadłowy w Wołczkowie

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie oraz budową ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie, od 8 stycznia ponownie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Usuwana będzie kolizja związana z ułożoną siecią gazową i kontynuowane będą prace przy przebudowie drogi.


Na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie powstaje nowe rondo. Inwestycja realizowana jest w ramach budowy infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Prace budowlane na zlecenie Gminy Dobra prowadzi firma Eurovia Polska.

W związku z inwestycją, w rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową), miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

"Od 8 stycznia w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie zostanie ponownie wprowadzony całodobowy ruch wahadłowy. W miarę możliwości prosimy mieszkańców o planowanie podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień oraz prawidłowy i ostrożny przejazd przez plac budowy. Przedstawiliśmy też schemat możliwości tymczasowego ominięcia głównego skrzyżowania w Wołczkowie przez samochody osobowe na trasie Dobra - Bezrzecze. Można też korzystać z objazdu przez Redlicę i ul. Szkolną w Bezrzeczu. W okresie szczytu drogowego należy mieć na uwadze występowanie utrudnień w ruchu w Wołczkowie. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, a jednocześnie przepraszamy za występujące utrudnienia. Mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania" - mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, wraz z przebudową dróg i budową ronda w Wołczkowie, na wniosek Gminy Dobra została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 10.387.997 zł, co stanowi 67% wartości inwestycji. Budowa ronda i 6-kilometrowej, asfaltowej ścieżki rowerowej powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościMożliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

wtorek 07 stycznia 2020 - 11:54:52 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej