Zaloguj się | Rejestracja

"Słoneczny Sad” - żłobek i przedszkole w Dołujach


"Słoneczny Sad” - żłobek i przedszkole w Dołujach

"Słoneczny Sad” - żłobek i przedszkole w Dołujach rozpoczyna rekrutację na rok 2020/2021. Znajdziecie nas w Dołujach przy ul. Słoneczny Sad 49. Nasza edukacyjna placówka przyjmuje dzieci od 10 miesiąca życia do 6 lat. Zarówno w żłobku jak i przedszkolu prowadzone są 2 grupy. Już dziś zapisz swoje dziecko do naszej radosnej placówki.


Przedszkole i żłobek “Słoneczny Sad” w Dołujach to placówka, która działa prężnie na terenie gminy Dobra od prawie 2 lat. Powstała dzięki współpracy dwóch intensywnie rozwijających się placówek: Akademia Maluszka NaNa Żłobek Niepubliczny w Przecławiu, oraz Niepublicznego Żłobka Myszki Miki w Poznaniu. Ideą stworzenia “Słonecznego Sadu” było stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się jak w domu, a przede wszystkim będą czuły swobodę wyrażania własnego “ja”. Ciepło oraz pogoda ducha naszych opiekunów/nauczycieli sprawia, iż nasi podopieczni kolorują nasz świat pięknymi, promiennymi uśmiechami.

Umożliwiamy holistyczny rozwój dzieci, dzięki kadrze pedagogicznej posiadającej niezbędne kompetencje oraz chcącej nieustannie wzbogacać swój warsztat zawodowy i umiejętności. Opiekunowie żłobka i nauczyciele wychowania przedszkolnego posiadają wsparcie specjalistów zatrudnionych w naszej placówce tj. Logopedy, psychologa czy położnej. Od tego roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, otwieramy gabinet logopedyczny, który zapewni indywidualne zajęcia dzieciom z trudnościami.

Edukacja "bez drzwi i ścian"

Nauczyciele wychowania przedszkolnego wykorzystują do swojej pracy elementy edukacji skandynawskiej. Edukacja “bez drzwi i ścian” to edukacja realizowana w okolicznościach przyrody. Spędzamy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nasza placówka posiada swój ogródek, w którym dzieci sadzą warzywa, doglądają ich, moją możliwość zaobserwowania całego procesu wzrostu, prowadzą obserwacje, aktywnie dbają o jak największy wzrost.

W realizacji celów edukacyjnych opieramy się na filozofii bliskości. To właśnie ona umacnia nas w przekonaniu, że w całym procesie edukacji konieczne jest zbudowanie prawidłowych relacji międzyludzkich. Dzięki bliskości mamy możliwość poznania swoich wzajemnych potrzeb w relacji wychowanek-wychowawca, a przede wszystkim poznania dokładnie naszych dzieci. Edukację poznajemy w formie zabawy, zachęcamy podopiecznych do podejmowania aktywności poznawczej i odkrywania tego co nieznane.

Wykorzystujemy otaczające nas lasy Nadleśnictwa, z którym rozpoczynamy współpracę. Dzięki temu nasi podopieczni będą mogli uczyć się, bawić oraz doświadczać natury. Nie ma brzydkiej pogody, jest nieodpowiedni ubiór. Pozwalamy dzieciom w pełni obcować z naturą. Dzieci mają ogromną chęć a u nas możliwość poznania otaczającego nas świata. Jednocześnie uczymy naszych wychowanków poważać granice, a przede wszystkim te dotyczące bezpieczeństwa.

Przedszkole dwujęzyczne

Edukacja przedszkola połączona z dwujęzycznością jest szansą dla naszych podopiecznych ze względu na coraz większe zainteresowanie rodziców dwujęzycznością i otwarciem Polski na świat. Dzięki temu zapewniany dzieciom możliwość wczesnej nauki języka obcego.

Multisensoryka połączona z ekologią

Nasza placówka realizuje również zajęcia z tzw. Eko-multisensoryki, które doskonale wspierają rozwój dzieci. Opierają się one głównie na integracji sensorycznej. Podczas zajęć z multisensoryki, dzieci w naturalny sposób doświadczają różnorodnych bodźców zmysłowych, co odpowiednio i całościowo stymuluje ich rozwój. Zajęcia oprócz tego, że wspierają rozwój dziecka, są świetną zabawą dla maluchów. Są to jedyne zajęcia sensoryczne w Polsce, podczas których można dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo bawić się z dzieckiem, żeby całościowo wspierać jego rozwój. Na zajęciach jest mnóstwo słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego poznawania świata.

Pozwól dziecku być sobą.
Dlaczego warto wybrać “Słoneczny Sad”.


Placówka znajduje się w dużym, nowoczesnym budynku. Sale są jasne i przestronne. Przed budynkiem znajduje się parking dla rodziców, a na terenie przedszkola plac zabaw dostosowany do wieku dzieci. Dzięki placówce dzieci mają możliwość poznawania świata za pomocą praktycznych działań, eksploracji, obserwacji, eksperymentowania oraz podejmowania własnej aktywności poznawczej, poprzez zajęcia edukacyjne przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zdobywają kompetencje niezbędne do podjęcia nauki na wyższych szczeblach edukacji, stają się samodzielne nie tylko pod względem podstawowych czynności higienicznych, ale także związanych z codziennym funkcjonowaniem, uczą się współżycia w grupie rówieśniczej i nie tylko, zyskując dzięki temu kompetencje społeczne takie jak: empatia, współpraca, otwartość na innych ludzi, tolerancja, szacunek itp., poznają naturę i przyrodę dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu, podejmują decyzje, dokonują wyborów stając się współtwórcami procesu edukacyjnego, wzbogacają bagaż doświadczeń dzięki różnorodnym zajęciom opartym o zmysłowe poznanie, umożliwiające kształtowanie postawy twórczej, poczucia estetyki, samorealizacji oraz dziecięcych zainteresowań, rozwijają się nie tylko pod względem poznawczym, społecznym, fizycznym czy ruchowym ale również emocjonalnym i psychicznym.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami pedagogicznymi z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę.Informacje i zapisy:


"Słoneczny Sad” - żłobek i przedszkole
ul. Słoneczny Sad 49, 72-002 Dołuje
czynne: pn-pt 7:00-17:00
tel. kom.: +48 535 200 233, +48 508 361 301
e-mail: slonecznysaddoluje@gmail.com
www.sloneczny-sad.pl
facebook.com/zlobekslonecznysad

"Słoneczny Sad” żłobek i przedszkole w Dołujach - zdjęcia:
"Słoneczny Sad” - zobacz na mapie:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Artykuł promocyjny

sobota 21 marca 2020 - 08:34:30 | Komentarze wyłączone
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej