Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Asfaltowanie nowego ronda w Wołczkowie


Asfaltowanie nowego ronda w Wołczkowie

Na budowanym rondzie w Wołczkowie wykonawca rozpoczął układanie warstwy asfaltowej. Po feriach zmieniła się też organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej.


Trwa budowa ronda w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej m. Dobra z węzłem przesiadkowych Głębokie w Szczecinie, wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego". Prace budowlane na zlecenie Gminy Dobra prowadzi firma Eurovia Polska. Pod koniec zeszłego tygodnia wykonawca rozpoczął układanie warstwy asfaltowej.

Po feriach zmienia się też organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej. Na czas asfaltowania ruch będzie sterowany ręcznie, a w godzinach wieczornych i nocnych wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

"Prosimy mieszkańców o planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności, zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania całkowicie zniwelować się nie da, za co mieszkańców przepraszamy" - informuje Urząd Gminy Dobra.

Inwestycja połączona jest z budową trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej. Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 10,39 mln zł. Jednocześnie Gmina Dobra wspomoże finansowo Powiat Policki przy remoncie drogi powiatowej Wołczkowo - Dobra. W budżecie na 2020 r. zarezerwowano na ten cel 1 mln złotych. Droga zostanie wyremontowana od lasu przy jeziorze Głębokie do ronda w Dobrej.

Poniżej prezentujemy możliwe trasy alternatywne dla samochodów osobowych, które umożliwiają ominięcie newralgicznego skrzyżowania. Urząd gminy przedstawił też harmonogram dalszych prac realizowanych w związku z budową ścieżki rowerowej i przebudową głównego skrzyżowania w Wołczkowie - zobacz tutaj.

Całość prac powinna zakończyć się nie później niż do końca sierpnia 2020 r.

Budowa ronda w Wołczkowie:

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościponiedziałek 24 lutego 2020 - 14:49:27 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej