Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Zmiana organizacji ruchu w Wołczkowie


Zmiana organizacji ruchu w Wołczkowie

W związku z budową infrastruktury komunikacyjnej, w tym ronda w Wołczkowie i trasy rowerowej łączącej Dobrą z węzłem przesiadkowym Głębokie, zmianie uległa organizacja ruchu na ul. Lipowej. Wprowadzono ruch wahadłowy. Do 20 marca prowadzone będą prace związane z układaniem nakładki asfaltowej.


Trwa budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym ronda w Wołczkowie i trasy rowerowej łączącej Dobrą z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie. Prace budowlane na zlecenie Gminy Dobra prowadzi firma Eurovia Polska.

W związku rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem nakładki asfaltowej na ul. Lipowej w Wołczkowie wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy proszeni są o odpowiednie dostosowanie czasu wyjazdu, stosowanie się do sygnalizacji sterującej ruchem oraz wybieranie alternatywnych dróg przejazdu. Z analizy funkcjonowania czasowej organizacji ruchu wynika, że bardzo częstymi przypadkami jest wjeżdżanie samochodów na czerwonym świetle. Takie postępowanie skutkuje blokowaniem przejazdu pojazdów w przeciwnym kierunku ruchu i w rezultacie prowadzi do zwiększania korków w obu kierunkach jazdy, a niejednokrotnie do blokowania przejazdu.

"Prosimy mieszkańców o planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności, zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania całkowicie zniwelować się nie da, za co mieszkańców przepraszamy" - informuje Urząd Gminy Dobra.

Inwestycja połączona jest z budową trasy rowerowej Dobra - Głębokie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej. Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 10,39 mln zł. Jednocześnie Gmina Dobra wspomoże finansowo Powiat Policki przy remoncie drogi powiatowej Wołczkowo - Dobra. W budżecie na 2020 r. zarezerwowano na ten cel 1 mln złotych. Droga zostanie wyremontowana od lasu przy jeziorze Głębokie do ronda w Dobrej.

Poniżej prezentujemy możliwe trasy alternatywne dla samochodów osobowych, które umożliwiają ominięcie newralgicznego skrzyżowania. Urząd gminy przedstawił też harmonogram dalszych prac realizowanych w związku z budową ścieżki rowerowej i przebudową głównego skrzyżowania w Wołczkowie - zobacz tutaj.

Całość prac powinna zakończyć się nie później niż do końca sierpnia 2020 r.

Budowa ronda w Wołczkowie:

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):

Możliwe objazdy skrzyżowania w Wołczkowie (kliknij i powiększ):


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 10 marca 2020 - 14:45:38 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej