Zaloguj się | Rejestracja

Zawieszenie referendum: oświadczenie Wójt Gminy Dobra


Zawieszenie referendum: oświadczenie Wójt Gminy Dobra

Komisarz Wyborczy w Szczecinie podjął decyzję o zawieszeniu referendum ze względu na zagrożenie koronawirusem. Wójt Gminy Dobra w wydanym oświadczeniu poparła decyzję komisarza. "Decyzja jest jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze" - powiedziała Teresa Dera.


W związku z decyzją o zawieszeniu referendum Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wydała oświadczenie, w którym popiera decyzję komisarza wyborczego."Drodzy mieszkańcy, decyzja komisarza wyborczego o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Każdy kto uważa inaczej jest w wielkim błędzie. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze.

Przepraszam też mieszkańców, że do tej pory nie odniosłam się do zarzutów inicjatorów referendum. Planowałam to zrobić w zeszłym tygodniu, jednak obecna sytuacja i obowiązki związane z bezpieczeństwem mieszkańców spowodowały, że musiałam to odłożyć. Nie czas teraz na referendum. Jak tylko sytuacja się unormuje na pewno odniosę się do wszystkich zarzutów, które uważam za całkowicie bezpodstawne.

Dziękuję mieszkańcom gminy Dobra za bardzo poważne podejście do sytuacji, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy. Zagrożenie, w obliczu którego stoimy, jest ogromne. Nie narażajmy nas i naszych rodzin. Pozostańmy w domach. Podjęłam już decyzję o zamknięciu placów zabaw, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą złożyć wniosek o umorzenie podatku od nieruchomości.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom służb i firm, którzy są bezpośrednio zaangażowani we wszystkie działania na rzecz naszego bezpieczeństwa. Zachowajmy powagę i stosujmy się do wydawanych zaleceń. To trudny okres dla nas wszystkich. Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie lekceważmy zagrożenia, przestrzegajmy zaleceń i procedur.

Drodzy mieszkańcy, musimy się teraz wszyscy zjednoczyć i pomagać sobie nawzajem, a w szczególności starszym osobom, które są najbardziej narażone na działanie koronawirusa. Zostańmy w domu" - Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.Nowy termin nie został podany, ale raczej referendum odbędzie się nie wcześniej niż jesienią 2020 r.

Oświadczenie Wójt Gminy Dobra:


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościponiedziałek 23 marca 2020 - 13:36:58 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej