Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Stowarzyszenia pomagają seniorom z gminy Dobra


Stowarzyszenia pomagają seniorom z gminy Dobra

Stowarzyszenia z gminy Dobra prowadzą akcję pomocy dla seniorów i pacjentów onkologicznych. Pomoc polega m.in. na szyciu i dostarczaniu maseczek, płynu do dezynfekcji, pomocy w zakupach. Członkowie Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze przesłali nam zdjęcia, jak szyją wielorazowe maseczki, które następnie trafiają do seniorów i osób potrzebujących z gminy Dobra.


"Codziennie zaopatrujemy w maseczki ok. 15 seniorów, osoby samotne lub z obciążeniami onkologicznymi, które nie są w stanie sobie poradzić. Do naszej akcji przyłączyła się również Dyrekcja PSP Bezrzecze i pracownicy szkoły, którzy dystrybuują maseczki wśród mieszkańców, za co im ogromnie dziękujemy. Jeśli macie w sąsiedztwie osobę, która potrzebuje maseczki, płynu do dezynfekcji lub jakiejkolwiek pomocy, dajcie znać" - informuje Patrycja Jurzysta-Żal ze Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze .

Do stowarzyszenia cały czas napływają nowe zgłoszenia i zamówienia na maseczki, które po zakończonym procesie produkcji są poddawane dezynfekcji.

"Cieszymy się bardzo, bo pomocnych dłoni nam przybywa, proporcjonalnie do zgłaszanych zapotrzebowań. Mamy nawet jednego rodzynka wśród szwaczek. Chętnie przyjmiemy też gumki i materiały w każdej ilości" - mówi Patrycja Jurzysta-Żal.

Wśród członków Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze są również wykwalifikowane terapeutki zajęciowe, które oferują nieodpłatną pomoc samotnym rodzicom, np. na czas zakupów lub innych obowiązków.

W razie pytań bądź zamówień należy skontaktować się z następującymi osobami:

Magdalena Sierguć - tel. 607 477 923
Halina Sromek - tel. 516 917 120
Małgorzata Matuszczak Bartel - tel. 600 106 912
Katarzyna Zaremba - tel. 502 273 909
Patrycja Jurzysta Żal - tel. 730 008 941.

"Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają" - dziękują członkowie Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze.

Na terenie gminy Dobra pomagają również Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna i Dołuj, a Caritas z Bezrzecza na początku kwietnia rozwoził paczki pomocowe dla seniorów.Maseczki dla seniorów od Gminy Dobra

Wkrótce do Urzędu Gminy Dobra powinna trafić pierwsza partia maseczek zamówionych na przełomie marca i kwietnia.

"Dostawa pierwszej partii maseczek do Gminy Dobra uległa opóźnieniu z przyczyn od nas niezależnych, mimo iż Gmina zrobiła wszystko, żeby maksymalnie przyspieszyć i uprościć dostawę. Gmina Dobra zakupiła maseczki u renomowanego dostawcy i w normalnych warunkach pierwsza partia powinna dotrzeć już 2 tygodnie temu. Od samego początku chcieliśmy zakupić maseczki z certyfikatami medycznymi oraz z certyfikacją CE - czyli takie, które są stosowane w służbach medycznych ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Jednak w okresie epidemii pierwszeństwo w otrzymywaniu tego typu materiałów mają szpitale i placówki medyczne, gdzie ratowane jest ludzkie życie. Celowo nie wybieraliśmy okazjonalnych ofert proponowanych przez przypadkowych i często nieuczciwych sprzedawców, którzy obiecują ogromne ilości taniego sprzętu, ale pod warunkiem zapłaty z góry.

Obecnie większość sprzętu medycznego, w tym maseczki, produkowane są przy pełnym dozorze sanitarnym w krajach azjatyckich, głównie w Chinach. Z uwagi na bardzo duże potrzeby zakupiony sprzęt dostarczany jest przez transport lotniczy oferowany przez duże koncerny logistyczne. Na lotnisku w Warszawie występują duże opóźnienia w odprawach celnych i procedurach kontrolnych. Spowodowane jest to ogromnym zwiększeniem importu oraz bardzo dużymi brakami kadrowymi w służbach celnych. Powoduje to ogromne opóźnienia w dostawach.

Pierwsza partia 3500 maseczek zamówionych przez Gminę Dobra powinna dotrzeć jeszcze w tym tygodniu. Ustaliliśmy z firmą kurierską, że sami odbierzemy przesyłkę ze szczecińskiego magazynu, aby przyspieszyć dostawę do naszej gminy. Po odbiorze maseczki natychmiast zostaną podzielone na pakunki po 5 sztuk i rozdysponowane wśród seniorów. Kolejne dostawy również zostaną jak najszybciej rozdysponowane.

Przypominamy, że akcja przeznaczona jest przede wszystkim dla naszych seniorów. Cześć maseczek rozdamy przy dużych sklepach na terenie gminy w czasie godzin zakupów przeznaczonych dla seniorów między godz. 10:00 a 12:00. Seniorom, którzy nie wychodzą z domów, dowieziemy maseczki do posesji. O dokładnej dacie i godzinach dystrybuowania maseczek poinformujemy w oddzielnym komunikacie, kiedy tylko maseczki dotrą do Urzędu Gminy Dobra" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Źródło: Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościczwartek 16 kwietnia 2020 - 16:35:03 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej