Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Gmina Dobra chroni dane swoich mieszkańców


Gmina Dobra chroni dane swoich mieszkańców

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera nie zgadza się na przekazanie danych osobowych Poczcie Polskiej, na podstawie maila, który przesłał do wszystkich samorządów państwowy operator pocztowy. "Zapewniam wszystkich mieszkańców Gminy Dobra, że ich dane osobowe są bezpieczne i nie będą przekazywane z naruszeniem prawa innym podmiotom" - mówi wójt Teresa Dera.


Gmina Dobra, podobnie jak inne samorządy, otrzymała e-mail od Poczty Polskiej w sprawie przekazania danych ze spisu wyborców. Państwowy operator pocztowy domaga się w nim udostępnienia m.in. adresu, imienia i nazwiska, numeru PESEL. Wiadomość nie została imiennie podpisana.

"Złożony przez Pocztę Polską wniosek zawiera istotne braki formalne, które uniemożliwiają jego rozpatrzenie. Moim obowiązkiem, jako Wójta Gminy Dobra, jest ochrona danych naszych mieszkańców. Jeśli nie ma podstawy prawnej do przekazania takich danych, na pewno nie będą one udostępnione zewnętrznym podmiotom. Udostępnienie tak ważnych i chronionych danych osobowych, nie może odbywać w sposób niezgodny z przepisami" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Zapewniam wszystkich mieszkańców Gminy Dobra, że ich dane osobowe są bezpieczne i nie będą przekazywane z naruszeniem prawa innym podmiotom" - dodaje wójt Teresa Dera.

Również Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Fundacja im. S. Batorego zaapelowały do przedstawicieli administracji samorządowej, by trzymali się prawa w Polsce i powstrzymali się od przekazania Poczcie Polskiej danych zawartych w spisach wyborców. We wspólnym oświadczeniu organizacji napisali:

"Póki ustawa o wyborach korespondencyjnych nie została przyjęta, Poczta nie jest organizatorem wyborów, a polecenia premiera nie mogą być podstawą przetwarzania list wyborców" - czytamy w oświadczeniu organizacji.

Wciąż nie ma przyjętej ustawy, która wprowadzałaby wybory korespondencyjne dla wszystkich Polaków. W tej chwili stosowna ustawa jest w Senacie.

Przypomnijmy, pod koniec marca Wójt Gminy Dobra, jako organ odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie wyborów Prezydenta RP, wystąpiła do Marszałka Sejmu RP i Komisarza Wyborczego w Szczecinie z prośbą o przesunięcie terminu wyborów, które planowo mają się odbyć 10 maja 2020 r.

"Zwracam się z prośba o przesunięcie terminu wyborów Prezydenta RP. Pozwoli to na bezpieczne przygotowanie i przeprowadzenie tak ważnych dla naszego kraju wyborów. Bezpieczeństwo, zdrowie mieszkańców gminy i osób obsługujących wybory jest najważniejsze. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych, a zagrożenie, w obliczu którego stoimy jest bardzo duże" - wyjaśniała wójt Teresa Dera.

Zobacz treść pisma

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościponiedziałek 27 kwietnia 2020 - 05:56:53 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej