Zaloguj się | Rejestracja

Do Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę


Do Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę

Niemcy zakwalifikowali Polskę do obszarów ryzyka związanego z epidemią koronawirusa. Do tej pory były to tylko województwa z czerwoną strefą. Oznacza to, że od soboty osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski mają obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego przynajmniej 48 godzin wcześniej lub będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę.


Test na obecność koronawirusa musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Dokument musi być w języku niemieckim lub angielskim. W przypadku braku testu należy się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Testom ani kwarantannie nie muszą poddawać się osoby, które tylko przejeżdżają przez terytorium Niemiec. Ponadto Brandenburgia, która graniczy z południową częścią naszego województwa, zwalnia z obowiązku testów lub kwarantanny następujące osoby: kierowców ciężarówek, maszynistów, pilotów, a także osoby dojeżdżające do pracy oraz w celu skorzystania z oferty edukacyjnej, szkoleniowej i dalszej edukacji w celach zawodowych.

Meklemburgia - Pomorze Przednie, która sąsiaduje z gminą Dobra, nie określiła jeszcze zakresu osób, które będą zwolnione z obowiązku testów lub kwarantanny.

Złamanie opisanych powyżej zasad oznacza zapłacenie nawet 25 tys. euro kary.

Źródło: szczecin.wyborcza.pl
piątek 23 października 2020 - 13:03:20 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej