Zaloguj się | Rejestracja

Cmentarze zamknięte od dzisiaj


Cmentarze zamknięte od dzisiaj

W związku z epidemią koronawirusa i wysoką liczbę zakażeń rząd wprowadził kolejne obostrzenia i zalecenia: zamknięcie cmentarzy od 31.10 do 2.11, praca administracji publicznej w systemie zdalnym od 2.11 (tam, gdzie to możliwe), apel do seniorów o pozostanie w domach.


31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Podkreślił, że obecnie odwiedzanie cmentarzy niesie ze sobą zbyt duże ryzyko. Jak wynika z wyjaśnień zamieszczonych przez kancelarię premiera w mediach społecznościowych, wyjątek dotyczy jedynie uroczystości pogrzebowych.

Premier apelował też do seniorów, by przez najbliższe dwa tygodnie pozostali w domach. Ma im pomagać solidarnościowy korpus wsparcia seniorów. Premier argumentował, że w wyniku rozwoju pandemii to ich życie jest najbardziej zagrożone.

Za pośrednictwem Twittera Premier przekazał, że w związku zamknięciem cmentarzy zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły mają być zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Na piątkowej konferencji prasowej Premier Morawiecki poinformował również, że pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, mają pracować zdalnie. O podobne decyzje zaapelował też do pracodawców z innych firm.

Źródło: gazetaprawna.pl
sobota 31 października 2020 - 12:47:18 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej