Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Porażka referendum w gminie Dobra


Porażka referendum
w gminie Dobra


Zdecydowaną porażką zakończyło się referendum w sprawie odwołania Wójt Gminy Dobra. Aby wynik referendum był ważny musiałoby wziąć w nim udział 5388 mieszkańców, a tymczasem w niedzielę, 7 czerwca zagłosowała mniej niż połowa tej liczby - 2540 osób. To zaledwie 14,54 % wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Dobra.


Referendum w gminie Dobra od samego początku budziło skrajne emocje. W skład komitetu referendalnego wchodziły osoby, które startowały w 2018 roku w wyborach samorządowych do Rady Gminy Dobra z komitetów wyborczych Magdaleny Zagrodzkiej i Lokalni, w którym liderami byli Ewa Głowacka, Mariusz Lindner i Tomasz Czubara. Referendum oficjalnie poparli radna Magdalena Zagrodzka, kandydatka na Wójta Gminy Dobra w 2018 r., a także zaangażowani w jej kampanię wyborczą radni Paweł Malinowski, Monika Duziak, Mariusz Lindner i Tomasz Czubara. W związku z tym pojawiły się zarzuty, że za referendum tak naprawdę stoją osoby, które przegrały w ostatnich wyborach samorządowych.

W niedzielę, 7 czerwca do urn poszło 2540 osób. To o wiele za mało. Do wymaganej frekwencji (5388 osób) zabrakło jeszcze 2848 mieszkańców. Łącznie w referendum wzięło udział zaledwie 14,54 % wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Dobra.

W związku ze zbyt niską frekwencją wyniki referendum nie są ważne. 2486 osób zagłosowało za odwołaniem Wójt Gminy Dobra, a 43 było przeciw.

Niska frekwencja ma zapewne duży związek z procesem wyborczym, który przegrali inicjatorzy referendum. Wnosili oni o karę 10 tys. złotych, przeproszenie i nakazanie sprostowania wypowiedzi Wójt Teresy Dery, w której określiła zarzuty dotyczące m.in. naruszenia dyscypliny finansów, wykorzystania środków publicznych do celów prywatnych, braku kompetencji i narażania budżetu gminy na straty czy niegospodarność, za kłamstwa i manipulacje. Sąd po zapoznaniu się z dowodami przyznał rację Wójt Gminy Dobra i stwierdził, że wypowiedzi inicjatorów referendum nie są prawdziwe.

Do tej pory inicjatorzy referendum, ani radni, którzy je poparli, nie przeprosili Wójt Teresy Dery za nieprawdziwe zarzuty.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościponiedziałek 08 czerwca 2020 - 16:08:02 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej