Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Otwarto przejścia graniczne w gminie Dobra


Otwarto przejścia graniczne w gminie Dobra

Otwarto polskie przejścia graniczne, które zostały zamknięte w połowie marca w związku z epidemią koronawirusa. W sobotę, 13 czerwca na otwartym już przejściu granicznym w Buku spotkali się przedstawiciele gminy Dobra i Blankensee. Samorządowcy mogli porozmawiać o wznowieniu wspólnych projektów transgranicznych realizowanych dla mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin.


W spotkaniu na przejściu granicznym w Buku wzięli udział Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Sekretarz Rozalia Adamska, Z-ca Wójt Rafał Zahorski, realizująca projekty transgraniczne Izabela Dryjańska oraz aktualny Burmistrz Blankensee Stefan Müller i jego poprzednik Alfons Heimer.

Przedstawiciele samorządów rozmawiali o doświadczeniach związanych z epidemią koronawirusa i jego wpływie na życie mieszkańców.

"Doczekaliśmy się otwarcia granic, Dla nas jest to wielkie wydarzenie. Możemy się znowu widzieć, spotykać i realizować kolejne, wspólne projekty" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.


Reklama:"My również cieszymy się, że granica została otwarta. Jesteśmy pewni, że sytuacja na obszarach transgranicznych, zarówno w zakresie turystyki, gospodarki wróci do stanu przed epidemią" - mówił Burmistrz Blankensee Stefan Müller.

"Na przejściu granicznym w Buku krzyżują się nasze szlaki rowerowe i piesze. Jest to malutkie przejście, ale dla nas o wielkim znaczeniu ponieważ buduje nasze sąsiedzkie stosunki" - mówił Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski.

Samorządowcy mogli porozmawiać o wznowieniu wspólnych projektów transgranicznych realizowanych dla mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin.

Otwarto przejścia graniczne w gminie Dobra:


Od soboty, 13 czerwca Polska otworzyła granice dla obywateli państw Unii Europejskiej. W Niemczech nie ma kontroli granicznej, jednak w niektórych landach nadal obowiązują rygory dotyczące podróżowania.

W sąsiadującej z Gminą Dobra Meklemburgii Pomorze Przednie do 30 czerwca obowiązuje zakaz jednodniowych przyjazdów turystycznych. Nie jest więc możliwa kilkugodzinna wycieczka rowerowa po pograniczu lub wyjazd na zakupy. Za nieuprawniony wjazd grozi nam grzywna od 150 do 2 tys. euro. Możemy wjechać w celach zawodowych, na zabieg medyczny, na ważne oficjalne spotkanie, odwiedzić rodzinę, jeśli ktoś ma tam drugi dom lub działkę ogrodową. Musimy jednak udokumentować cel podróży.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 16 czerwca 2020 - 15:52:18 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

kodo


silverhome


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej